Nájdete nás aj na follow me on Facebook follow me on Youtube follow me on Soundcloud 

DH Lieskovanka

Dychová hudba Lieskovanka Vás srdečne víta na svojich webových stránkach. Môžete nás vidieť a hlavne počuť na rôznych kultúrnych, spoločenských a cirkevných podujatiach v celom Trenčianskom kraji, ale aj mimo neho. V súčasnosti má kapela 16 členov (12-ti muzikanti, 4 speváci), ktorí sú bývalí žiaci Jozefa Baroša a absolventi základnej umeleckej školy v Považskej Bystrici.

Za najväčšie úspechy Lieskovanka považuje vydanie historicky prvého CD s názvom Lieskovská chasa v roku 2015 a už aj 2. CD s názvom V tom Lieskove pri kostole vydaného v roku 2020 a spoločné vystúpenie s jedným z nájlepších trubkárov v Europe Vladom Kumpánom na festivale Dychfest 2016, kde bol pozvaný ako hosť a zároveň aj ako darček k 90-tému výročiu založenia našej kapely.

Ďalším z veľkých úspech je skutočnosť, že DH Lieskovanka dostáva pozvania na vystupovanie nielen v našom regióne, ale aj po celom Slovensku a tiež na Morave a v Čechách. DH Lieskovanka taktiež každoročne organizuje festival - DYCHFEST, ktorý je známy ďaleko za hranicami nášho regiónu a Slovenska. Na dychfeste počas jednotlivých ročníkoch vystúpili 2008 - Moravanka Jana Slabáka, 2009 - Mistříňanka Antonína Pavluše, 2010 - Drietomanka, 2011 - Gloria, 2012 - Tufaranka ze Šakvic, 2013 - Vlado Kumpána jeho muzikanti, Májovanka z Holíča, 2014 - Drietomanka, 2015 - Šohajka, 2016 - Gloria, 2017 - Straňanka, 2018 - Boršičanka Antonína Koníčka, 2019 - Žadovjáci, a 2020 - DH Miločanka.DH Lieskovanka vystupuje aj na Vianočných koncertoch a organizuje mmuzikantské plesy, najbližšie to bude už 7. ročník, na ktorý Vás srdečne pozývame - ples 2021.

Repertoár DH Lieskovanky je zložený zo slovenských a moravských ľudových piesní, orchestrálnych i sólových skladieb, ktoré si môžete vypočut na ich vystúpeniach. Kapelu od roku 2014 vedie Jozef Križan.

DH Lieskovanka vydala 1. CD s názvom Lieskovská chasa v roku 2015. Od toho času kapela odohrala ročne okolo 35 vystúpení, došlo k prirodzenej obmene hráčov, niektorí prestali aktívne hrať či už zo zdravotných dôvodov alebo osobných. Kapela sa doplnila novými muzikantmi a postupne dozrel čas na vydanie nového, v poradí 2. CD. Nakoľko na 1. CD boli skladby prevažne známe, slovenské či moravské, rozhodli sme sa, že skladby na našom 2. CD budú výlučne od slovenských autorov a pokiaľ možno menej známe alebo aj menej hrávané inými kapelami z nášho regiónu. Všetci autori, ktorých skladby či už ľudové s ich úpravou, ale aj ich vlastné pochádzajú z Trenčianského kraja. Dokonca aj skladba Pro maminku , ktorá má moravský text je od Antona Martináka, ktorý sa narodil a žije v Púchove. Na našom 2. CD s názvom V tom Lieskove pri kostole, sme dali priestor aj najmladšej členke, iba 7-ročnej Alžbetke Tordovej, ktorá s nami vystupuje už 2 roky a zvláda to bravúrne. Veľká vďaka patrí vynikajúcemu trubkárovi VHMO Braňovi Čížovi, ktorý nám s prípravou CD pomáhal, či už pri výbere skladieb, ale hlavne pri ich nácviku a aj pri nahrávaní.

DH LIESKOVANKA

z Horného Lieskova

Copyright © 2011-2020 lieskovanka.sk   |   Webhosting by www.euronet.sk  TOPlist